Tussenjaar voor scholieren

Wat is een Gap Year?

Volunteers hanging around in South Africa

De term Gap Year staat voor een tussenjaar. Dit tussenjaar neem je gewoonlijk na je eindexamen, maar mocht je op een ander punt in je leven staan (sabbatical, je switcht tussen scholen, vakantie) dan ben je uiteraard ook meer dan welkom. De informatie is vergelijkbaar voor iedereen die met ons mee wilt om een mooi avontuur te beleven.

Door het nemen van een Gap Year kan een scholier ontdekken wat hij of zij echt wilt, welke (studie-) richting hij of zij op wilt of om gewoon even lekker vrij te zijn. De keuze van invulling is dus helemaal aan de deelnemer. Projects Abroad helpt graag om elk Gap Year tot een onvergetelijk jaar te maken. Als uw scholier kiest voor het doen van vrijwilligerswerk helpen zij niet alleen anderen maar ook zichzelf!

Projects Abroad biedt ruim 140 verschillende projecten in 24 bestemmingen wereldwijd aan. Zo kan iemand bijvoorbeeld deelnemen aan een sociaal project in Ghana maar kun je ook naar Peru om het medische team te versterken (ideaal voor het opdoen van ervaring voor een decentrale selectie). Dit zijn uiteraard slechts 2 voorbeelden. De keuze voor een land en project zijn echt aan de deelnemer.

Bij Projects Abroad kies je zelf een start- en einddatum. Zo zijn er dus diverse mogelijkheden. Een paar voorbeelden om het wat concreter te maken:

  1. Wilt iemand graag 3 maanden naar het buitenland en brengt hij of zij de overige maanden door op Nederlandse bodem om te werken? Dan is dat geen probleem.
  2. Wordt er na het examen eerst nog een feestje gevierd, gevolgd door werken voor een bijdrage in de totale kosten en dan na Kerst en Oud & Nieuw voor 2 maanden een project doen en dan nog 1 maand reizen, ook dat kan.
  3. Willen ze echt de wereld zien? Dan is het voorbeeld van Max misschien iets voor ze; Max heeft de volgende reis met ons gemaakt; een natuurproject van 3 maanden in Zuid-Afrika gevolgd door 3 maanden een IT project in Sri Lanka en hij eindigde zijn avontuur met een Sociaal Project in Bolivia.

Dit zijn slechts 3 voorbeelden. Er is veel mogelijk bij Projects Abroad, neem contact op om een eventueel idee te bespreken!